Goede voeding hoeft niet te worden ‘verbeterd’
We gaan E-nummers en andere toevoegingen zoveel mogelijk vermijden
Volgens het Voedingscentrum kan het allemaal geen kwaad, de toevoegingen in producten die geur, kleur, structuur, smaak en houdbaarheid van voedingsmiddelen moeten verbeteren. Maar dat maakt al die toevoegingen niet meteen ook wenselijk: oppassen dus in de supermarkt!
Sommige toevoegingen of verbetermiddelen zijn van ‘natuurlijke’ oorsprong, anderen worden gewoon in de fabriek gemaakt. Er zijn ook E-nummers die in de natuur niet voorkomen, bijvoorbeeld de azo-kleurstoffen (E102, E110, E122, E123, E124, E129, E151, E155 en E180). Die worden kunstmatig gemaakt in een fabriek door stoffen te bewerken. Lijst met E-nummers.
Bovendien: voor het maken van bepaalde E-nummers kunnen genetisch gemodificeerde organismen (GMO’s) gebruikt worden. Een voorbeeld is vitamine B2 (riboflavine, E101) dat gemaakt kan worden met genetisch gemodificeerde bacteriën of gisten.
Veel beter is het om zoveel mogelijk verse (biologische) seizoensproducten te gebruiken. Wil je toch iets uit een verpakking toevoegen, check dan deze zeer kritische lijst met E-nummers, ingedeeld op mate van veiligheid/ mogelijke schadelijkheid (bij inname hoge doseringen): A Healthy Life: Lijst met E-nummers.